Ben Kimim?

3c908cdMehmet Soydaş

YTÜ elektronik ve haberleşme mühendisliği 2014 mezunlarındanım. 2016 yılından itibaren de  İTÜ uydu haberleşmesi ve uzaktan algılama programında yüksek lisans öğrencisiyim. Yaklaşık 2 senedir yazılımla ilgiliyim. Elektronikle olan alakam şimdilik hobi olarak devam etmekte. Asıl ilgi alanım ise Mobil uygulamalar. Android Studio ve Unity3d ile native(android) ve cross platform native uygulamalar geliştiriyorum. Şu ana kadar uğraştığım programlama dilleri haliyle Java, javascript, c#, veritabanları ise Sqlite, Mysql. Bunlara ek olarak şu aralar büyük veri analizi ve machine learning konuları ile ilgileniyorum.

Neden blog yazıyorum? Sebebi basit; öğrenmek ve öğrendiklerimi burada paylaşarak pekiştirmek. Blog yazma, aslında uzun bir süredir aklımda olsa da bir türlü adım atıp da başlayamadığım bir fikirdi. Bugünden itibaren yaptığım, öğrendiğim ne varsa burada belirli kategoriler altında paylaşmayı düşünüyorum. Konuları en baştan başlayarak ilerleme düşüncesindeyim. Bu sayede  sıfırdan öğrenen insanlar için de bir temel oluşturarak ilerlemiş oluruz. Ayrıca yaptığım çalışmaları ise projeler kategorisi altında karışık bir şekilde paylaşıyor olacağım.

Hobi olarak elektronikle de uğraşıyorum demiştim. Genellikle kullandığım kitler ilgili herkesin her yerde adını duyduğu Arduino serileri ve Raspberry Pi. Zaman zaman elektronik kategorisi altında bunlar hakkında da yazılar paylaşıyor olacağım.

Okul dönemi neler yapmış, nerelerde çalışmış şuanda neler yapmakta diyorsanız sayfanın sağ üst tarafından Linkedin profilimi inceleyebilirsiniz, ben yine sizi orada kurumsal fotoğrafımla karşılıyor olacağım 🙂

Yazılarımda aklınıza takılan soruları, problemlerinizi sormaktan ya da eklemek istediğiniz yerleri belirtmekten çekinmeyin lütfen. Elimden geldiğince cevaplamaya çalışacağım. Bunun dışında ayrıca ulaşmak isterseniz sosyal medya hesaplarımı kullanabilir ya da doğrudan mail atabilirsiniz.